නම | ධුරය | |
1. | ජනරාල් (විශ්රාමික) කමල් ගුණරත්න මහතා | ලේකම් ආරක්ෂක රාජ්ය අමාත්යාංශය |
2. | සිරිනිමල් පෙරේරා මහතා | ලේකම් නාගරික සංවර්ධන, අපද්රව්ය බැහැරලීම හා ප්රජා පවිත්රතා කටයුතු රාජ්ය අමාත්යාංශය |
3. | ජයන්ත ද සිල්වා මහතා | ලේකම් ඩිජිටල් තාක්ෂණ හා ව්යවසාය සංවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
4. | කේ.ඩී.එස්. රුවන්චන්ද්ර මහතා | ලේකම් සමූපකාර සේවා, අලෙවි සංවර්ධන හා පාරිභෝගික ආරක්ෂණ රාජ්ය අමාත්යාංශය |
5. | එස්.ටී. කොඩිකාර මහතා | ලේකම් ප්රජා පොලිස් සේවා රාජ්ය අමාත්යාංශය |
6. | එම්.එන්. රණසිංහ මහතා | ලේකම් කාබනික පොහොර නිෂ්පාදන, ප්රවර්ධන හා සැපයුම් නියාමන සහ වී හා ධාන්ය, කාබනික ආහාර, එළවළු, පලතුරු, මිරිස්, ළූනු හා අර්තාපල් වගා ප්රවර්ධනය, බීජ නිෂ්පාදන හා උසස් තාක්ෂණ කෘෂිකර්ම රාජ්ය අමාත්යාංශය |
7. | ඩී.පී.ජී. කුමාරසිරි මහතා | ලේකම් වතු නිවාස හා ප්රජා යටිතල පහසුකම් රාජ්ය අමාත්යාංශය |
8. | එච්.කේ.ඩී.ඩබ්ලිව්.එම්.එන්.බී. හපුහින්න මහතා | ලේකම් සමෘද්ධි, ගෘහ ආර්ථික, ක්ෂුද්ර මූල්ය, ස්වයං රැකියා හා ව්යාපාර සංවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
9. | එන්.එච්.එම්. චිත්රානන්ද මහතා | ලේකම් ස්වදේශ කටයුතු රාජ්ය අමාත්යාංශය |
10. | තිස්ස හේවාවිතාන මහතා | ලේකම් පොල්, කිතුල් හා තල් වගා ප්රවර්ධනය හා ආශ්රිත කාර්මික භාණ්ඩ නිෂ්පාදන හා අපනයන විවිධාංගීකරණ රාජ්ය අමාත්යාංශය |
11. | එම්.ඒ.බි.වී. බණ්ඩාරනායක මහතා | ලේකම් වේවැල්, පිත්තල, මැටි, ලී බඩු සහ ග්රාමීය කර්මාන්ත ප්රවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
12. | ඩී.ඩී. මාතරආරච්චි මහතා | ලේකම් ගුදම් පහසුකම්, බහාලුම් අංගන, වරාය සැපයුම් පහසුකම් හා බෝට්ටු හා නැව් කර්මාන්ත සංවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
13. | එස්.එච්. හරිස්චන්ද්ර මහතා | ලේකම් දහම් පාසැල්, පිරිවෙන් හා භික්ෂු අධ්යාපන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
14. | ඒ. සේනානායක මහතා | ලේකම් කලාපීය සහයෝගිතා කටයුතු රාජ්ය අමාත්යාංශය |
15. | ඒ.කේ.ඩබ්ලිව්.ඩබ්ලිව්.එම්.එන්.කේ. වීරසේකර මහත්මිය | ලේකම් දේශීය වෙදකම් ප්රවර්ධන, ග්රාමීය හා ආයුර්වේද රෝහල් සංවර්ධන හා ප්රජා සෞඛ්ය රාජ්ය අමාත්යාංශය |
16. | කේ.එච්.ඩී.කේ. සමරකෝන් මහතා | ලේකම් සූර්යබල, සුලං හා ජල විදුලි ජනන ව්යාපෘති සංවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
17. | මහාචාර්ය රංජිත් දිසානායක මහතා | ලේකම් ග්රාමීය මාර්ග හා අවශේෂ යටිතල පහසුකම් රාජ්ය අමාත්යාංශය |
18. | මේජර් ජනරාල් (විශ්රාමික) ඩබ්ලිව්.පී.පී. ප්රනාන්දු මහතා | ලේකම් ආපදා කළමනාකරණ රාජ්ය අමාත්යාංශය |
19. | කේ.එම්.එස්.ඩී. ජයසේකර මහත්මිය | ලේකම් කාන්තා හා ළමා සංවර්ධන, පෙර පාසැල් හා ප්රාථමික අධ්යාපන, පාසැල් යටිතල පහසුකම් හා අධ්යාපන සේවා රාජ්ය අමාත්යාංශය |
20. | එල්.එල්.ඒ. විජේසිරි මහතා | ලේකම් වෙරළ සංරක්ෂණ හා පහත්බිම් සංවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
21. | ආචාර්ය එම්. උපාලි සේදර මහතා | ලේකම් අධ්යාපන ප්රතිසංස්කරණ, විවෘත විශ්වවිද්යාල හා දුරස්ථ අධ්යාපන ප්රවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
22. | ජේ.එම්. ටී. බණ්ඩා මහතා | ලේකම් සමාගම් වතු ප්රතිසංස්කරණ, තේ හා රබර් වතු ආශ්රිත භෝග වගා සහ කර්මාන්තශාලා නවීකරණය හා තේ හා රබර් අපනයන ප්රවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
23. | ආර්. සුනේත්රා ගුණවර්ධන මහත්මිය | ලේකම් ප්රාථමික සෞඛ්ය සේවා, වසංගත රෝග හා කොවිඩ් රෝග පාලන කටයුතු රාජ්ය අමාත්යාංශය |
24. | කීර්ති රංජිත් අබේසිරිවර්ධන මහතා | ලේකම් ග්රාමීය නිවාස සහ ඉදිකිරීම් හා ගොඩනැගිලි ද්රව්ය කර්මාන්ත ප්රවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
25. | එස්.එම්.ඩී.එල්.ඩී. අල්විස් මහතා | ලේකම් වාහන නියාමනය, බස් රථ ප්රවාහන සේවා හා දුම්රිය මැදිරි හා මෝටර් රථ කර්මාන්ත රාජ්ය අමාත්යාංශය |
26. | ජයන්ත චන්ද්රසෝම මහතා | ලේකම් විසිතුරු මසුන්, මිරිදිය මත්ස්ය හා ඉස්සන් ඇති කිරීම, ධීවර වරාය සංවර්ධන, බහුදින ධීවර කටයුතු හා මත්ස්ය අපනයන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
27. | කේ.එච්. රවීන්ද්ර සමරවික්රම මහතා | ලේකම් ග්රාමීය හා පාසැල් ක්රීඩා යටිතල පහසුකම් ප්රවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
28. | එස්.එම්. පියතිස්ස මහතා | ලේකම් මැණික් හා ස්වර්ණාභරණ ආශ්රිත කර්මාන්ත රාජ්ය අමාත්යාංශය |
29. | වෛද්ය අමල් හර්ෂ ද සිල්වා මහතා | ලේකම් පසුගාමී ග්රාමීය ප්රදේශ සංවර්ධන සහ ගෘහාශ්රිත සත්ත්ව පාලන හා සුළු ආර්ථික භෝග වගා ප්රවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
30. | බි.එල්.ඒ.ජේ. ධර්මකීර්ති මහතා | ලේකම් බතික්, අත්යන්ත්ර රෙදි හා දේශීය ඇඟළුම් නිෂ්පාදන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
31. | එම්.බි.ආර්. පුෂ්පකුමාර මහතා | ලේකම් විදේශ රැකියා ප්රවර්ධන හා වෙළෙඳපල විවිධාංගීකරණ රාජ්ය අමාත්යාංශය |
32. | කේ.ඒ.ඩී.ආර්. නිශාන්ති ජයසිංහ මහත්මිය | ලේකම් ජාතික උරුම, ප්රාසාංග කලා හා ග්රාමීය කලා ශිල්පී ප්රවර්ධන කටයුතු රාජ්ය අමාත්යාංශය |
33. | වෛද්ය ආර්.එම්. සමන් කුසුම්සිරි රත්නායක මහතා | ලේකම් ඖෂධ නිෂ්පාදනය, සැපයීම් හා නියාමන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
34. | ආර්.එම්.සී.එම්. හේරත් මහත්මිය | ලේකම් මහවැලි කලාප ආශ්රිත ඇලවේලි හා ජනාවාස පොදු යටිතල පහසුකම් සංවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
35. | දීපා ලියනගේ මහත්මිය | ලේකම් නිපුණතා සංවර්ධන, වෘත්තීය අධ්යාපන, පර්යේෂණ හා නව නිපැයුම් රාජ්ය අමාත්යාංශය |
36. | ඩබ්ලිව්.එම්.එම්.බී. වීරසේකර මහතා | ලේකම් පළාත් සභා හා පළාත් පාලන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
37. | ආර්.එම්.ඩබ්ලිව්.එස්. සමරදිවාකර මහතා | ලේකම් පශු සම්පත්, ගොවිපොළ ප්රවර්ධන සහ කිරි හා බිත්තර ආශ්රිත කර්මාන්ත රාජ්ය අමාත්යාංශය |
38. | එස්.ජේ.එස්. චන්ද්රගුප්ත මහතා | ලේකම් ගුවන් සේවා හා අපනයන කලාප සංවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
39. | කේ.ජී. විජේසිරි මහතා | ලේකම් ග්රාමීය කුඹුරු හා ආශ්රිත වැව්, ජලාශ හා වාරිමාර්ග සංවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |
40. | එස්.ඩී. පාඬිකෝරාල මහතා | ලේකම් උක්, බඩඉරිඟු, කජු, ගම්මිරිස්, කුරුඳු, කරාබුනැටි, බුලත් ඇතුළු කුඩා වැවිලි භෝග වගා සංවර්ධනය, ආශ්රිත කර්මාන්ත හා අපනයන ප්රවර්ධන රාජ්ය අමාත්යාංශය |